Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
Hastanemizden Duyurular
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
İl Sağlık Müdürlüğü NRP (Yenidoğan Canlandırma Programı) Eğitimi
Okunma: 534   
Haber Tarih: 09.05.2018    11:29   

T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 08-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Ortahisar Ramada Otel konferans salonunda sağlık personeline NRP Uygulayıcı Eğitim verilmeye başlandı.
NRP Eğitimine Nevşehir İl Sağlık Müdür Vekili ve Acil ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Kayacan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Öcal, Başkan Yardımcısı Buket Gönenç Arvas, Destek ve Personel Hizmetleri Başkan Yardımcısı Ahmet Özbaş, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nevin Caylan İlbars, NRP Uygulayıcı Eğitim Kurs Sorumlusu Mevlüde Yazıgan, Halk Sağlı Hizmetleri Başkanlığı Ana Çocuk Sağlığı çalışanları Meryem Yetişir, Filiz Sarvaş, Hülya Karaca, Hediye Gün, Gülcan Berdicioğlu, İzleme Değerlendirme ve İstatistik Biriminden İsmail Tekden, ilimiz tesislerinde görevli ebe,hemşire ve sağlık çalışanları, diğer İllerden eğitime gelen ebe,hemşire ve sağlık çalışanları katıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından bebek ve yeni doğan ölümlerinin en aza indirilmesi amacıyla yeni doğan bebekler ile ilgili bütün personelin canlandırma eğitimi alması amacı ile yürütülen NRP (Yenidoğan Canlandırma Programı) kapsamında üç gün sürecek yılın ilk eğitim konuşmasını İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Mehmet Kayacan yaptı.

İl Sağlık Müdür Vekili Dr.Mehmet Kayacan yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak amacımız, fiziki şartların düzeltilmesi ve eğitimlerin verilmesi ile ilimiz genelinde Yenidogan ölümleri ile ilgili önlenebilir ölümlerin asgari seviyeye indirilmesidir. Bu konuda NRP eğitimleri yıl içerisinde devam edecektir. Önlenebilir bebek ölümlerini asgariye çekmek hatta sıfıra düşürmek için azami çaba sarf edeceğiz.
Tüm dünyada yılda 4 milyon yenidoğan ölmektedir. Bunların %23’ü doğum sonrası asfixiye bağlı kaybedilmektedir. Bir başka deyişle uygun yaklaşımla dünyada her yıl bir milyon yenidoğan kurtulabilecektir.
1998 yılında beri yürütülmekte olan NRP (Neonatal Resüsitasyon Programı) ile asfiksiye bağlı bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla, doğumda bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılmasını hedeflemektedir. İnşallah bu eğitimler ile kalite daha da artacak ve sürdürülebilir hale gelecektir. Eğitim programına katkılarından dolayı Eğitim program koordinatörüne emeği geçenlere ve eğitime katılan değerli siz sağlık personellerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Haber Detay için tıklayınız

Diğer Haber Başlıkları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
+90 384 228 50 50
MESAJ
Nevşehir Devlet Hastanesi
Copyright ©2015 Web Tasarım medyatör