Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
Hastanemizden Duyurular
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
Nevşehir de Yenidoğan Canlandırma Programı(NRP) Eğitimi Başarı ile Sonlandı
Okunma: 1096   
Haber Tarih: 11.05.2018    08:49   

Nevşehir de Yenidoğan Canlandırma Programı(NRP) Eğitimi Başarı ile Sonlandı

Yenidoğana optimal yaklaşım kapsamında neonatal resüsitasyon temel konulardan birini oluşturmaktadır. Ülkemizde asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla 1998 yılından bu yana Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) yürütülmektedir. Program kapsamında yurt çapında doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Uygulayıcı Eğitimleri gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İlimizde 08-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Ortahisar Ramada Otel Konferans Salonunda düzenlenen NRP Uygulayıcı Eğitim gerçekleşmiştir. Eğitime sağlık tesislerimizden 15 Hekim ve 15 Sağlık Personeli(7 Hemşire, 5 Ebe, 1 Sağlık Memuru, 2 Acil Tıp Teknisyeni) toplam 30 kişi katılmıştır. 

Üç gün süren eğitime; Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Seyfettin Sarıbaş, Kurs Sorumlusu Hemşire Mevlüde Yazıgan, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevli Hemşire Mehmet Şafi Ateş, Hemşire Umut Yanık, Hemşire Buket Şeker Yaltı, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü 112 Ambulans Servisi Başhekimliğinde görevli Dr. Ufuk Bayraktar, Hatay Devlet Hastanesinden Hemşire Erkan Koltak ve Ebe Hatice Aydın, Nevşehir Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nevin Ceylan İlbars Eğitimci olarak katılmışlardır.

Eğitim son gününde gerçekleşen törenle, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Rahim Ünlübay, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Öcal, Başkan Yardımcısı Buket Gönenç Arvas ve eğitimciler tarafından katılımcılara Sertifika takdim edilmiştir.
Diğer Haber Başlıkları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
+90 384 228 50 50
MESAJ
Nevşehir Devlet Hastanesi
Copyright ©2015 Web Tasarım medyatör