Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
HABERLER
Hastanemizden Duyurular
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haberler
Nevşehir Devlet Hastanesinde Bölgenin En Modern ve Donanımlı Yoğun Bakımı Hizmete Açıldı...
Okunma: 929   
Haber Tarih: 10.04.2018    13:49   

Nevşehir Devlet Hastanesi’nde hizmete kazandırılan Yoğun Bakım Üniteleri, 9. Ameliyathane Salonu’nu ve Yeni Yerinde Nükleer Tıp Merkezinin açılışı ile Hastanede Çalışan Hizmet Alımı Personellerinin Kadroya Geçişleriyle ilgili bir program düzenlendi.


Devlet Hastanesi’nde düzenlenen toplu açılış törenine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, HAK-İŞ Konfederasyonu İl Başkanı Fatih Mutlu, Kurum amirleri, hastane çalışanları, hasta yakınları ve vatandaşlar katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay açılışa gelen Protokol üyelerine kısa bir sunum yaparak yapılanları aktardı. Kurum bünyemizde 473 tane taşeron işçi kadroya dün gece itibari ile geçiş yaptı. Artık devlet kadrosunda çalışmaya başlayacaklar dedi.

Ünlübay “Hastanemizin en önemli birimi de yaşam desteği verme açısından yoğun bakım üniteleridir. Hastanemizde ihtiyacı arttığı için yaklaşık 2 milyon TL yatırımla bölgemizin en modern ve donanımlı yoğun bakımlarını tamamlayarak bugün hizmete açıyoruz. Kroner Anjiyografi ünitesinde aylık 50 hastaya anjiyo yapıyoruz. Bu yeterli olmuyor yakın zamanda Açık Kalp ameliyatlarını da yapmak için Kardio Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım ünitemizi de kuracağız. Cihazları geldi, Hekim arkadaşlarımız ve yardımcı personellerimiz kurslarını tamamlamak üzereler kısa zamanda bu ameliyatlarımıza başlayacağız.Yeni 100 yataklı Ek binamız ve 25 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin inşaatı da hızla devam ediyor, inşallah kısa zamanda onuda hep birlikte hizmete açacağız.” dedi.

Ünlübay “Açılan Ünitelerimizde 1. Basamak 6 Yatak (Kroner Yoğun Bakım), 2. Basamak 7 Yatak, 3. Basamak Genel Yoğun Bakım Kapasitesini 19 Yataktan 11 yatak artırarak 30 yatağa çıkartıldı Toplamda 43 yatakla genel yoğun bakım hizmeti veriyoruz bu sayı Acil Servise yapacağımız 10 yataklı 1. Basamaklı Genel yoğun bakımla birlikte bu sayı 53 yatak olacak. Yeni açılan Genel Yoğun Bakım servislerimizde her hastanın ayrı odası olacak, burada kontrollerde kamera ile sağlanıyor, hemşirelerimiz hastalarımızı 24 saat izlemekte yakın zaman da hasta yakınları da uzaktan bilgilendirme ekranına kavuşacak. Ayrıca Yenidoğan yoğun bakımda 1. Basamak 8,      2. Basamak 6  olmak üzere 14 yatakla hizmet verdiğini bildirdi. 3. Basamak Yenidoğan yoğun bakım için Yandal Yenidoğan Uzmanı olmadığı için bu  servisi açamadık atandığı zaman 3.basamak Yenidoğan yoğun bakımı da açacağız. Ayrıca aylık hastanemizde 200-250 civarında ameliyat gerçekleştiği için ameliyathanemiz içerisinde yeni bir  ameliyathaneye ihtiyaç duyuldu, rezerve yapılarak 9. Ameliyathane salonumuzu hizmete kazandırdık. Nükleer Tıp Ünitemizde Yeni yerinde yepyeni bir görünüm ile hizmet vermeye başladı. Bu  hizmetler’in kazandırılmasında emeklerini esirgemeyen başta Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Nevşehir Milletvekilleri Ebubekir Gizligider, Murat Göktürk ve Mustafa Açıkgöz de birer konuşma yaparak Taşeron kadrodan devlet kadrosuna geçen personellere hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Yeni açılan ve hizmete giren Yoğun Bakım Ünitelerimizin ve diğer Ameliyat Salonumuzun  Halkımıza hayır olması temennilerinde bulundu.

Daha sonra Protokol üyeleri Nevşehir Devlet Hastanesi’nde hizmete kazandırılan Yoğun Bakım Üniteleri ve 9. Ameliyathane Salonu’nu kurdelesini birlikte kestikten sonra Yoğun Bakım Ünitelerini gezerek bilgi aldılar. Nevşehir Devlet Hastanesi Acil Servis yanında yeniden rezerve ile yapılan Nükleer Tıp Ünitesi geçilerek buranında açılış kurdelesi birlikte kesilerek hizmete açıldı.

Diğer Haber Başlıkları
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
+90 384 228 50 50
MESAJ
Nevşehir Devlet Hastanesi
Copyright ©2015 Web Tasarım medyatör