Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
POLİKLİNİKLER
Nöroloji
Genel Bilgilendirme

Nöroloji biliminin uğraşıları arasında ilk sırada

-Baş ağrıları ve baş dönmeleri yer alır.
- Mortalitesi nedeniyle önem kazanan diğer büyük grubu beyin damar hastalıkları (damar tıkanıklıkları ve kanamalar ) oluşmaktadır.
- Parkinson hastalığı ve hareket bozuklukları geniş bir yelpazeyle nörolojide yerini almıştır.
- Sinir liflerinin myelin kılıfının çeşitli nedenlerle erimesiyle ortaya çıkan multıpl sklerosis (MS)
- Farklı nöbet tiplerinden oluşan epilepsi,
- Çağımızın korkulu rüyası haline gelen demanslar,
- Beyin tümörleri,- Enfeksiyonlar (akut veya kronik),
- Omuriliğin hastalıkları,
- Çevresel, metabolik veya genetik nedenle ortaya çıkan nöropatiler ,myastenia gravis ve distrofiler başta olmak üzere her türlü kas hastalıkları diğer nörolojik hastalıkları oluşturmaktadır.

Teknolojik yeniliklerle tıbbın her dalında tanı aşamasında büyük ilerlemeler kaydedilirken aynı gelişmeler farmakoloji ve diğer tedavi yöntemlerinde de gözlenmektedir. Araştırmalar devam ederken gerek tanı gerek tedavide önceden "altın standart" olarak bilinen uygulamalar yerlerini yenilerine bırakmaktadır.

Hastalıkların erken tanınması, varsa önleminin alınabilmesi hekim ve hastanelere ulaşabilme kolaylığının olduğu bu dönemde doğal olarak hastalıkların ilerlemiş haliyle uğraşmaktan daha kolay olacaktır. Sağlıklı yaşam her insanın hakkıdır.

Nevşehir Devlet Hastanesi Nöroloji Ünitesinde; epilepsi, uyku bozuklukları, baş ağrısı, serebrovasküler hastalıklar gibi nörolojik hastalıkların teşhis ve tedavisi tomografi (BT), manyetik rezonans görüntüleme (MR), ve gelişmiş Digital EEG laboratuarından da faydalanılarak yapılmaktadır. Gerek ayaklı tedavilerde gerekse yatarak tedavi alanlarında resmi ve özel tüm hastalara başarıyla hizmet sunulmaktadır.

Doktorlarımızın Uzmanlığıyla ilgili hastalıklar;
Aktimetre Baklofen Pompası Tedavisi ,Bilgisayarlı Tomografi Taraması (Bt) ,Botoks Derin Beyin Stimülasyonu Eeg(Elektroensefalografi), Ekstratemporal Kortikal Rezeksiyon Elektromiyografi ,Elektron Işınlı Bilgisayarlı Tomografi ,EMG Epidural Steroid Enjeksiyonu ,Epilepsi Tedavisi ,Epilepsi Testi ,Esr (Sedimatasyon) Fonksiyonel Hemisferektomi ,Karotis Ultrasonografisi ,Karotis Ultrasonu MRI Değerlendirme Otizm Görüntüleme Ve Tanısı Poligrafi,Alzheimer, Anensefali Anksiyete Bozukluğu, Aşırı Terleme, Auralı Göz Migreni, Baş Ağrıları ,Baş Dönmeleri ,Bayılma, Bayılmalar Beyin Anevrizması ,Beyin Damar Hastalıkları ,Beyin Enfarktüsü ,Beyin Hastalıkları Beyin Kanaması ,Beyin Kireçlenmesi ,Beyin Tümörü ,Beyinde Damar Tıkanıkları
Doktorlarımız
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
+90 384 228 50 50
MESAJ
Nevşehir Devlet Hastanesi
Copyright ©2015 Web Tasarım medyatör