Site Haritasıİstek ve Öneri Formu
POLİKLİNİKLER
Ortopedi ve Travmatoloji
Genel Bilgilendirme

Her türlü ortopedi ve travma cerrahisi uygulama imkanı bulunmaktadır. Kırıkların tedavisinde yaklaşım ve ameliyat yöntemleri sürekli yenilenmektedir.

Teknolojik gelişmeler paralelinde devamlı olarak daha iyi, daha modern ve daha zararsız tedavi yöntemi ve gereçleri geliştirilmektedir. Bu yeni yöntemleri uygulayarak amacımız, hastayı mümkün olan en kısa sürede günlük yaşamına döndürmektir.

Diz ve omuz eklem yaralanmaları ve hastalıklarında artroskopik cerrahi, ileri teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Artroskopik diz ameliyatları; menisektomi veya menisküs tamiri, artroskopik ön çapraz bağ, ve kombine bağ yaralanmalarında rekonstürüksiyon ameliyatları, kıkırdak yaralanmalarında artroskopik mikrofraktür uygulamaları yapılmaktadır. Omuz çıkığında bankart tamiri, subakromiyal sıkışma sendromu, labral yırtık eksizyonu-tamiri, kıkırdak ameliyatları, rotator cuff tamiri uygulanmakta ve hastalar hastanemizde rehabilitasyon ünitesinde takip edilerek kısa sürede işine ve sportif hayatına dönmektedir.

El, elbileği ve önkolun tendon kesileri, periferik sinir kesileri, ezilme ve sıkışma sonucu oluşan cilt ve kas dokusu kayıpları, kırıkları, sinir sıkışmaları tedavi edilmektedir.

Damar sinir yaralanmaları mikrocerrahi olarak tedavi edilmekte; ezilme tipi yaralanmalarda oluşan doku hasarında kas ve deri nakilleri uygulanmaktadır.

Artroz-kireçlenmelerde (gonartroz ve koksartrozda) kalça ve diz protezleri, periacetabular ve yüksek tibial rekonstrüktif kemik ameliyatları yapılmaktadır. Ayak ve ayak bileğinin dejeneratif hastalıkları, kırıkları, bağ yırtılmaları, kıkırdak yaralanmalarının tedavisi; spor yaralanmalarında sporcuların en kısa zamanda spora dönebilmelerine imkan veren cerrahi girişimler yapılmaktadır. 16 yaş altı çocukların doğumsal kalça çıkığı, çarpık ayak, serebral paralizi, doğumsal deformiteler, düz tabanlık ve tümörler, gelişimsel bozukluklar ve kırıklarının takip ve tedavisi yapılmaktadır.

Yeni doğan döneminde kalça çıkığının erken tanısı için hastanemizde ultrasonografi kullanılmakta, bu da tedavinin başarı şansını önemli ölçüde arttırmaktadır.

Ortopedik tümörlerde yapay eklemler, allogreft ve otogreft kemikleri kullanarak ekstremite koruyucu cerrahi teknik kullanılmaktadır. Ekstremite (kol-bacak kemik uzatma ameliyatları), kemik deformitelerinde ve kırık kaynamaması ve kemik enfeksiyonlarında eksternal fiksator uygulamaları yapılmaktadır.
DÜZ TABANLIK (PES PLANUS),OMURGA ÇATLAKLIĞI,POLİSİTEMİ,GUT HASTALIĞI,GUT HASTALIĞI,ARTROZ,KEMİK TÜMÖRLERİ,LUMBAGO VE DİSK FITIĞI , KEMİK ZARI İLTİHABI, SIRT AĞRISI, KEMİK VEREMİ, POTT HASTALIĞI, OMUZ KAYMASI, RAŞİTİZM, KEMİK ERİMESİ( OSTEOPOROZ),ANKİLOZAN SPONDİLİT,PAGET HASTALIĞI
Doktorlarımız
Kurumlar
T.C. Sağlık Bakanlığı
Türkiye Kamu Hast. Kurumu
Nevşehir Valiliği
Nevşehir Belediyesi
Nevşehir Üniversitesi
Nevşehir Sağlık İl Müdürlüğü
Kurumlar
Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürlüğü
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği
Nevşehir Devlet Hastanesi
Ürgüp Devlet Hastanesi
Nevşehir Ağız ve Diş Sağ. Merk.
Kozaklı Fizik Tedavi Hastanesi
Önemli Linkler
MHRS Randevu
Hastane Laboratuvar Sonucu
BİMER
E - Nabız
E Bodro
Kurumsal E Posta
Kurumlar
Sağlık Bakanlığı E Posta Sistemi
Sağlık Bakanlığı Bilgi Edinme
Sağlıkta Buluşma Noktası
+90 384 228 50 50
MESAJ
Nevşehir Devlet Hastanesi
Copyright ©2015 Web Tasarım medyatör